חיפוש
  • Kotonaru קוטונרו

איך לבחור צלם לארוע (או לכל מטרה אחרת)

עודכן: 6 ביולי 2020

כשאנחנו לוקחים צלם לארוע אנחנו מצפים לקבל תמורה הולמת ותמונות שיחממו את הלב גם זמן רב אחרי הארוע. בפוסט הקצר הזה אתן טיפים שנרכשו בשנים רבות של נסיון שלי ושל הלקוחות שלי
אז אחרי שהחלטתם להעסיק צלם מקצועי לצלם את הארוע שלכם. מה חשוב לחפש ומה חשוב לשאול בכדי למנוע מפחי נפש ואי נעימויות?


באיזה ציוד צילום משתמש הצלם?

למצלמה, התאורה ועזרי הצילום, חשיבות מכרעת בתוצאה הסופית. חשובה גם הרזולוציה, איכות המצלמה ומגוון העדשות שברשות הצלם. ברור שלצילום הופעה ולצילום ברית מילה יש מעט מאוד מן המשותף (למעט כמות הרעש :) ). חשוב לברר שיש לצלם את הציוד המתאים לסוג הארוע והצילום שלנו.


נסיון רלוונטי

האם הצלם המיועד מנוסה בצילום בסגנון הארוע שלנו? בקשו לראות דוגמאות לתמונות וסרטונים שלו ואפילו לדבר עם לקוחות קודמים


האם מתבצעת עריכה לתמונות המצולמות?

למרות איכותן המצלמות הדיגטליות מספקות תמונות בסיסיות שעדיין זקוקות לעריכה ושיפוץ בכדי להביא אותן לרמה מקסימלית. יש לוודא עם ההצלם האם כל התמונות עוברות עריכה? האם העריכה היא מותאמת לכל תמונה או זהה לכולן? וכמובן יש לוודא שהעריכה מתבצעת בתוכנות ייעודיות כמו PHOTOSHOP  או LIGHTROOM  ולא בעורך התמונות של WINDOWS.


Product photo - before and after photoshop
תמונת מוצר - משמאל לפני עריכה בפוטושופ ומימין לאחר עריכה

מה כלול בהצעת המחיר?

סעיף זה הוא חשוב ונרחב לכו אפצל אותו:

הצילום עצמו כמה צלמים? איזה ציוד מביא איתו הצלם? מי הם הצלמים (שמית)? כמה זמן צילום כלול בעסקה ומהי העלות במקרה של חריגה?

מה כלול בעסקת הצילום? תמונות? וידאו? צילומי חוץ? צילומי אולפן? אלבום דיגיטלי? הדפסת תמונות? איך נקבל את התוצרים? האם יש התחייבות למינימום תמונות או הגבלה על מספר התמונות שנקבל?

איך ומתי נקבל את התמונות והסרטונים שלנו? האם צריך להגיע אל הצלם או להמתין שיגיע אלינו? כמה זמן לאחר הארוע נקבל את התמונות והסרטונים הערוכים?


חריגות וביטולים כמה עולה לנו חריגה בשעות הצילום, האם יש לנו אופציה לבקש עריכה בסגנון מסוים? כמה יעלה לנו ביטול ובאלו תנאים? צלמים טובים לעולם לא יבקשו את כל הכסף מראש


מחיר

חשוב מאוד לעשות סקר מחירים ולבקש הצעת מחיר מפורטת ככל האפשר. צלם שסוגר איתנו הכל בעל פה או שמספק הצעת מחיר ללא פירוט כל הסעיפים עליהם דנו, הוא צלם שיש לבדוק אותו היטב. ככלל, ככל שהצעת המחיר מפורטת יותר כך נהיה מוגנים יותר.


למידע נוסף ולהצעת מחיר אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. כרגיל, הקפה עלינו.

47 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול